Putukahammustused ja nahaärritused

Kevade saabudes ilmuvad välja sääsed, parmud ning teised ebameeldivad putukad. Kõik putukahammustused sisaldavad vähemal või rohkemal määral mürki, mistõttu võib isegi imeväikese putukahammustuse tagajärjel tekkida hammustuskohas sügelus, punetus ja turse.

Mida kasutada pärast putukahammustust kui nahk sügeleb ja punetab?

Kindlasti on enamikel kodus mitmeid rahvameditsiinist tuntuid esmaabivahendeid putukahammustuste leevendamiseks. Siiski, lisaks kodustele vahenditele, on hea, kui suvine esmaabikapp sisaldab putukahammustuste ja muude nahaärrituste (näiteks päikesepõletuse) leevendamiseks mõeldud toodet. Esmaabivahendite varusid täiendades on oluline arvestada, et nahaärritustele suunatud toode oleks võimalikult laia kasutusalaga ning sobiks ka pere pisematele.

Hea lahendus selleks on Ciccarelli S.O.S. nahka päästev kreem, mis sisaldab ainulaadset Skinsave® koostist – kappari-, opuntia ja oliiviekstrakti, millel on tõendatud nahka rahustavad, taastavad ja ärritust leevendavad omadused.

  • Kapparit (Capparis Spinosa) teame kui head maitsetaime. Seespidisel tarvitamisel toimib kappar seedimist soodustavalt ning tõstab söögiisu. Välispidiselt kasutades on kapparil tugevad antihistamiinsed ehk allergiat pärssivad omadused. Taimes leiduvad flavonoidid tagavad nahka rahustava ja ärritust leevendava toime.
  • Oliivipuu (Olea Europea) viljad on kasutusel laialdaselt köögi- ja toidumaailmas. Oliivipuu lehed on tulvil kasulikest ainetest, sisaldades rikkalikult flavonoide ja hüdroksükaneelhapet, mis mõjuvad rahustavalt nahaärrituste korral.
  • Opuntia, tuntud kui viigikaktus ehk ämmakeel, sisaldab hulganisti polüsahhariide, mis stimuleerivad nahas kollageeni sünteesi ning tugevdavad naha loomulikku immuunsusüsteemi.

Kombinatsioon kappari-, oliivi- ja opuntiaekstraktist on multifunktsionaalne vahend tuhandele nahaprobleemile. Looduslik koostis on turvaline kasutamiseks nii täiskasvanutele kui ka lastele.

Catania ülikoolis viidi läbi mitmeid uuringuid tõendamaks Ciccarelli S.O.S. nahka päästva kreemi tõhusust. Toode toimis efektiivselt erinevatele nahaärritustele vähendades:

  • nahasügelust kuni 71,8%
  • päikesepõletust ja -löövet kuni 65% (võrreldes bisabolooliga)
  • allergilisi nahalööbeid kuni 63,9%
  • depilatsioonist põhjustatud nahaärritust kuni 54%

Unikaalne patenteeritud koostis sisaldab veel teisi naturaalseid toimeaineid nagu Lipex L Sens, Rhamnosoft ja betaiin, mis koos kappari-, opuntia- ja oliiviekstraktiga vähendavad kiirelt ja efektiivselt nahapunetust, -ärritust, -põletust ja -sügelust.